NewsNow

TEAM LIST TUESDAY NRL | Preliminary Finals

It’s Team List Tuesday! Here’s all the NRL team news for the 2019 Preliminary Finals to be played this weekend.

Canberra Raiders vs South Sydney Rabbitohs

Venue: GIO Stadium
Date: Friday September 27, 7:50pm

Canberra Raiders

1. Charnze Nicoll-Klokstad 2. Nick Cotric 3. Jarrod Croker 4. Joseph Leilua 5. Jordan Rapana 6. Jack Wighton 7. Aidan Sezer 8. Josh Papalii 9. Josh Hodgson 10. Iosia Soliola 11. John Bateman 12. Elliott Whitehead 13. Joseph Tapine 14. Bailey Simonsson 15. Emre Guler 16. Corey Horsburgh 17. Dunamis Lui 18. Sam Williams 19. Ryan Sutton 20. Siliva Havili 21. Sebastian Kris.

South Sydney Rabbitohs

1. Adam Doueihi 2. Alex Johnston 3. James Roberts 4. Dane Gagai 5. Campbell Graham 6. Cody Walker 7. Adam Reynolds 8. Thomas Burgess 9. Damien Cook 10. Liam Knight 11. John Sutton 12. Sam Burgess 13. Cameron Murray 14. George Burgess 15. Tevita Tatola 16. Ethan Lowe 17. Mark Nicholls 18. Jaydn Su’A 19. Corey Allan 20. Dean Britt 21. Mawene Hiroti.

Referee: Ben Cummins
Assistant Referee: Grant Atkins
Touch Judges: David Munro, Chris Butler
Video Referees: Jared Maxwell, Bryan Norrie

MATCH PREVIEW | Canberra Raiders vs South Sydney Rabbitohs

Sydney Roosters vs Melbourne Storm

Venue: Sydney Cricket Ground
Date: Saturday September 28, 7:50pm

Sydney Roosters

1. James Tedesco 2. Daniel Tupou 3. Latrell Mitchell 4. Joseph Manu 5. Brett Morris 6. Luke Keary 7. Cooper Cronk 8. Isaac Liu 9. Sam Verrills 10. Siosiua Taukeiaho 11. Boyd Cordner 12. Mitchell Aubusson 13. Victor Radley 14. Angus Crichton 15. Zane Tetevano 16. Nat Butcher 17. Lindsay Collins 18. Sitili Tupouniua 19. Drew Hutchison 20. Jake Friend 21. Ryan Hall.

Melbourne Storm

1. Ryan Papenhuyzen 2. Suliasi Vunivalu 3. Curtis Scott 4. Justin Olam 5. Josh Addo-Carr 6. Cameron Munster 7. Jahrome Hughes 8. Jesse Bromwich 9. Cameron Smith 10. Nelson Asofa-Solomona 11. Felise Kaufusi 12. Kenneath Bromwich 13. Dale Finucane 14. Brandon Smith 15. Tui Kamikamica 16. Max King 17. Will Chambers 18. Marion Seve 19. Joe Stimson 20. Tino Faasuamaleaui 21. Sandor Earl.

Referee: Gerard Sutton
Assistant Referee: Adam Gee
Touch JudgesBelinda Sharpe, Nick Beashel
Video Referees: Steve Chiddy, Ben Galea

 

What do you think about our story?
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
Translate »