NRL | Round 19 squads announced

It’s Team List Tuesday! Here’s all the NRL squad news for Round 19.

THURSDAY NIGHT

South Sydney Rabbitohs vs Canterbury Bulldogs

Venue: ANZ Stadium
Date: Thursday September 17, 7:50pm

South Sydney Rabbitohs

1. Corey Allan 2. Alex Johnston 3. Campbell Graham 4. Steven Marsters 5. Jaxson Paulo 6. Cody Walker 7. Adam Reynolds 8. Liam Knight 9. Damien Cook 10. Thomas Burgess 11. Jaydn Su’A 12. Bayley Sironen 13. Cameron Murray 14. Mark Nicholls 15. Jed Cartwright 16. Hame Sele 17. Keaon Koloamatangi 18. Tevita Tatola 19. Patrick Mago 20. Troy Dargan 21. Cory Denniss.

Final Round: Roosters (Home, September 25)

Canterbury Bulldogs

1. Will Hopoate 2. Dallin Watene-Zelezniak 3. Reimis Smith 4. Tim Lafai 5. Jayden Okunbor 6. Jake Averillo 7. Lachlan Lewis 8. Aiden Tolman 9. Jeremy Marshall-King 10. Luke Thompson 11. Josh Jackson 12. Raymond Faitala-Mariner 13. Chris Smith 14. Brandon Wakeham 15. Renouf To’omaga 16. Sione Katoa 17. Sauaso Sue 19. Dean Britt 20. Tuipulotu Katoa 21. Nick Meaney 23. James Roumanos.

Final Round: Panthers (Home, September 26)

 

FRIDAY NIGHT

North Queensland Cowboys vs Penrith Panthers

Venue: Queensland Country Bank Stadium
Date: Friday September 18, 6pm

North Queensland Cowboys

1. Valentine Holmes 2. Kyle Feldt 3. Murray Taulagi 4. Esan Marsters 5. Hamiso Tabuai-Fidow 6. Scott Drinkwater 7. Jake Clifford 8. Corey Jensen 9. Reuben Cotter 10. Jordan McLean 11. Gavin Cooper 12. Mitchell Dunn 13. Francis Molo 14. Daejarn Asi 15. Emry Pere 16. Tom Gilbert 17. Ben Condon 18. Jason Taumalolo 19. Jake Granville 20. Peter Hola 21. Ben Hampton.

Final Round: Broncos (Away, September 24)

Penrith Panthers

1. Dylan Edwards 2. Josh Mansour 3. Brent Naden 4. Stephen Crichton 5. Brian To’o 6. Jarome Luai 7. Nathan Cleary 8. Moses Leota 9. Mitch Kenny 10. James Fisher-Harris 11. Viliame Kikau 12. Liam Martin 13. Isaah Yeo 14. Tyrone May 15. Spencer Leniu 16. Kurt Capewell 17. Jack Hetherington 18. Dean Whare 19. Billy Burns 20. Matt Burton 21. Charlie Staines.

Final Round: Bulldogs (Away, September 26)

Parramatta Eels vs Brisbane Broncos

Venue: Bankwest Stadium
Date: Friday September 18, 7:55pm

Parramatta Eels

1. Clinton Gutherson 2. Maika Sivo 3. Michael Jennings 4. Waqa Blake 5. Blake Ferguson 6. Jai Field 7. Mitchell Moses 8. Reagan Campbell-Gillard 9. Reed Mahoney 10. Junior Paulo 11. Ryan Matterson 12. Shaun Lane 13. Nathan Brown 14. Will Smith 15. Andrew Davey 16. Kane Evans 17. Oregon Kaufusi 18. Haze Dunster 19. Stefano Utoikamanu 20. George Jennings 21. Daniel Alvaro.

Final Round: Tigers (Away, September 26)

Brisbane Broncos

1. Darius Boyd 2. Corey Oates 3. Kotoni Staggs 4. Herbie Farnworth 5. Richard Kennar 6. Tyson Gamble 7. Tom Dearden 8. Joe Ofahengaue 9. Issac Luke 10. Ben Te’o 11. David Fifita 12. Alex Glenn 13. Patrick Carrigan 14. Cory Paix 15. Jamil Hopoate 16. Xavier Coates 17. Ethan Bullemor 18. Kobe Hetherington 19. Pride Petterson-Robati 20. Sean O’Sullivan 21. Jesse Arthars.

Final Round: Cowboys (Home, September 24)

 

SUPER SATURDAY

Manly Sea Eagles vs Gold Coast Titans

Venue: Lottoland
Date: Saturday September 19, 3pm

Manly Sea Eagles

1. Tevita Funa 2. Albert Hopoate 3. Brad Parker 4. Morgan Harper 5. Abbas Miski 6. Lachlan Croker 7. Daly Cherry-Evans 8. Addin Fonua-Blake 9. Danny Levi 10. Martin Taupau 11. Jack Gosiewski 12. Curtis Sironen 13. Jake Trbojevic 14. Morgan Boyle 15. Corey Waddell 16. Sean Keppie 17. Taniela Paseka 18. Haumole Olakau’atu 19. Reuben Garrick 20. Ben Trbojevic 21. Tom Trbojevic.

Final Round: Warriors (Away, September 27)

Gold Coast Titans

1. AJ Brimson 2. Anthony Don 3. Treymain Spry 4. Young Tonumaipea 5. Corey Thompson 6. Ashley Taylor 7. Jamal Fogarty 8. Jarrod Wallace 9. Mitch Rein 10. Moeaki Fotuaika 11. Kevin Proctor 12. Sam Stone 13. Tyrone Peachey 14. Tanah Boyd 15. Jai Arrow 16. Sam Lisone 17. Jai Whitbread 18. Darius Farmer 19. Brian Kelly 20. Toby Sexton 21. Nathan Peats.

Final Round: Knights (Home, September 25)

 

Melbourne Storm vs Wests Tigers

Venue: Sunshine Coast Stadium
Date: Saturday September 19, 5:30pm

Melbourne Storm

1. Nicholas Hynes 2. Suliasi Vunivalu 3. Brenko Lee 4. Justin Olam 5. Josh Addo-Carr 6. Cameron Munster 7. Jahrome Hughes 8. Jesse Bromwich 9. Cameron Smith 10. Christian Welch 11. Felise Kaufusi 12. Kenneath Bromwich 13. Nelson Asofa-Solomona 14. Ryley Jacks 15. Tino Fa’asuamaleaui 16. Tom Eisenhuth 17. Tui Kamikamica 18. Brandon Smith 19. Isaac Lumelume 20. Max King 21. Paul Momirovski.

Final Round: Dragons (Away, September 27)

Wests Tigers

1. Adam Doueihi 2. David Nofoaluma 3. Joseph Leilua 4. Chris Lawrence 5. Asu Kepaoa 6. Josh Reynolds 7. Benji Marshall 8. Josh Aloiai 9. Harry Grant 10. Thomas Mikaele 11. Sam McIntyre 12. Luciano Leilua 13. Alex Twal 14. Zane Musgrove 15. Matt Eisenhuth 16. Russell Packer 17. Luke Garner 18. Tommy Talau 19. Michael Chee-Kam 20. Jock Madden 21. Jacob Liddle.

Final Round: Eels (Home, September 26)

 

Sydney Roosters vs Cronulla Sharks

Venue: Sydney Cricket Ground
Date: Saturday September 19, 7:35pm

Sydney Roosters

1. Joseph Manu 2. Daniel Tupou 3. Josh Morris 4. Mitchell Aubusson 5. Brett Morris 6. Luke Keary 7. Kyle Flanagan 8. Jared Waerea-Hargreaves 9. Jake Friend 10. Lindsay Collins 11. Boyd Cordner 12. Sitili Tupouniua 13. Isaac Liu 14. Freddy Lussick 15. Angus Crichton 16. Nat Butcher 17. Sonny Bill Williams 18. Poasa Faamausili 19. Drew Hutchison 20. Daniel Fifita 21. Matt Ikuvalu.

Final Round: Rabbitohs (Away, September 25)

Cronulla Sharks

1. Will Kennedy 2. Sione Katoa 3. Josh Dugan 4. Jesse Ramien 5. Ronaldo Mulitalo 6. Connor Tracey 7. Shaun Johnson 8. Braden Hamlin-Uele 9. Blayke Brailey 10. Aaron Woods 11. Briton Nikora 12. Siosifa Talakai 13. Toby Rudolf 14. Teig Wilton 15. Jack Williams 16. Andrew Fifita 17. Royce Hunt 18. Scott Sorensen 19. Bryson Goodwin 20. Braydon Trindall 21. Billy Magoulias.

Final Round: Raiders (Home, September 26)

SUNDAY

Canberra Raiders vs New Zealand Warriors

Venue: GIO Stadium
Date: Sunday September 20, 2pm AEST (4pm NZT)

Canberra Raiders

1. Charnze Nicoll-Klokstad 2. Semi Valemi 3. Jarrod Croker 4. Jordan Rapana 5. Nick Cotric 6. Jack Wighton 7. George Williams 8. Josh Papali’i 9. Siliva Havili 10. Dunamis Lui 11. John Bateman 12. Elliott Whitehead 13. Joseph Tapine 14. Tom Starling 15. Ryan Sutton 16. Hudson Young 17. Corey Harawira-Naera 18. Sam Williams 19. Matt Frawley 20. Matthew Timoko 21. Iosia Soliola.

Final Round: Sharks (Away, September 26)

New Zealand Warriors

1. Roger Tuivasa-Sheck 2. Adam Pompey 3. Adam Keighran 4. Peta Hiku 5. Hayze Perham 6. Kodi Nikorima 7. Chanel Harris-Tavita 8. Lachlan Burr 9. Karl Lawton 10. Isaiah Papali’i 11. Jack Murchie 12. Tohu Harris 13. Jazz Tevaga 14. Wayde Egan 15. Adam Blair 16. Eliesa Katoa 17. Tom Ale 18. Josh Curran 20. Paul Turner 21. Gerard Beale 22. Rocco Berry.

Final Round: Sea Eagles (Home, September 27)

 

Newcastle Knights vs St George-Illawarra Dragons

Venue: McDonald Jones Stadium
Date: Sunday September 20, 4:05pm

Newcastle Knights

1. Kalyn Ponga 2. Edrick Lee 3. Enari Tuala 4. Hymel Hunt 5. Starford To’a 6. Tex Hoy 7. Mitchell Pearce 8. David Klemmer 9. Chris Randall 10. Daniel Saifiti 11. Lachlan Fitzgibbon 12. Aidan Guerra 13. Mitchell Barnett 14. Phoenix Crossland 15. Jacob Saifiti 16. Herman Ese’ese 17. Sione Mata’utia 18. Josh King 19. Pasami Saulo 20. Mason Lino 21. Tautau Moga.

Final Round: Titans (Away, September 25)

St George-Illawarra Dragons

1. Matthew Dufty 2. Jordan Pereira 3. Euan Aitken 4. Zac Lomax 5. Cody Ramsey 6. Corey Norman 7. Adam Clune 8. Kaide Ellis 9. Ben Hunt 10. Paul Vaughan 11. Tyson Frizell 12. Jackson Ford 13. Cameron McInnes 14. Tariq Sims 15. Josh Kerr 16. Blake Lawrie 17. Max Feagai 18. Eddie Blacker 19. Tyrell Fuimaono 20. Brayden Wiliame 21. Jayden Sullivan.

Final Round: Storm (Home, September 27)

Other Articles

NRL News
NRL Match Previews
Translate »